parallax background

Dofinansowanie

Charakter działalności realizowanej przez Kogenerację Zachód wiąże się z aktywną współpracą z instytucjami uczestniczącymi we współfinansowaniu inwestycji związanych z energetyka, ochroną środowiska oraz rozwojem nowoczesnych technologii.


Partnerami instytucjonalnymi Spółki jest Ministerstwo Aktywów Państwowych, Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Klimatu, Unia Europejska - Fundusze Europejskie, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, Województwo Wielkopolskie, Województwo Zachodniopomorskie.


Projekty dofinansowane przez Unię Europejską - Perspektywa 2014-2020 dotyczą inwestycji infrastrukturalnych oraz badawczo-rozwojowych w obszarach związanych zarówno z wytwarzaniem i dostarczaniem energii, jak i planowaniem i optymalizacją jej produkcji oraz dostarczania w ramach inteligentnych gridów energetycznych wykorzystujących potencjał technologii SmartCity. Projekty realizowane są w Szamotułach, Białogardzie oraz Poznaniu.