parallax background
 

Aktualności


12 września 2023

Nowa sieć elektrociepłownicza na Rynku w Szamotułach

Centrum Szamotuł poza zrewitalizowaną przestrzenią publiczną zyskało nowoczesną infrastrukturę elektrociepłowniczą za pośrednictwem, której możemy dostarczać mieszkańcom ciepło i prąd.
20 października 2021

Sprzedaliśmy już 100.000 MWh prądu

Wartość realizowanej przez nas sprzedaży energii elektrycznej przekroczyła już 100.000 MWh! To tyle prądu jaki zużywa przez rok 84 statystycznych zakładów produkcyjnych w Polsce.
3 września 2021

Chłodne wieczory i poranki? Zgłoś chęć uruchomienia ogrzewania!

Informujemy, że każdy administrator, zarządca i właściciel nieruchomości, spółdzielnia czy wspólnota mieszkaniowa może indywidualnie zdecydować, kiedy chce rozpocząć ogrzewanie swoich budynków.
3 lipca 2021

Nasza stacja ładowania pojazdów elektrycznych w Białogardzie częścią krajowego systemu EIPA

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych zainstalowana na terenie ZEC Białogard dostępna w krajowym systemie informacyjnym Ewidencji Infrastruktury Paliw Alternatywnych (EIPA).
18 maja 2021

Kogeneracja lokalną alternatywą dla centralizacji energetycznej

Awaria stacji transformatorowej obsługującej 10 z 11 bloków Elektrowni Bełchatów jednoznacznie pokazuje konieczność rozbudowy lokalnych źródeł energii elektrycznej - w tym wydajnych i ekologicznych systemów kogeneracyjnych.
24 stycznia 2021

Nasze elektrociepłownie spełniają kryterium efektywnego systemu ciepłowniczego

Plany modernizacji ciepłownictwa zakładają, że do końca 2040 roku minimum 85 procent systemów ciepłowniczych w Polsce powinno spełniać kryterium efektywnego systemu ciepłowniczego - my już jesteśmy gotowi.
11 grudnia 2020

Kogeneracja odpowiedzią na szczytowe zapotrzebowanie na prąd

W grudniu zanotowano najwyższe chwilowe zapotrzebowanie na moc w naszym kraju. Według PSE było ono wyższe od poprzedniego „rekordu” aż o 313 MW. Ten pik energetyczny jednoznacznie wskazuje na konieczność rozbudowy lokalnych, elastycznych, ekologicznych i racjonalnych ekonomicznie źródeł energii.
1 grudnia 2020

Dostarczamy prąd dla powiatu szamotulskiego i miejskiego centrum sportu

W latach 2021-2022 będziemy dostarczać dla Powiatu Szamotulskiego i miejskiego centrum sportu energię elektryczną wytwarzaną z naszego systemu kogeneracyjnego.
30 października 2020

Centrum badań technologii OZE

Rosnąca popularność odnawialnych źródeł energii wymaga ich gruntownej analizy i oceny praktycznych możliwości wytwórczych dostępnych na rynku technologii.
14 października 2020

Szpital w Szamotułach korzysta z naszej energii elektrycznej

Pozyskanie kolejnego klienta o strategicznym znaczeniu dla społeczności lokalnej potwierdza, że tylko lokalny dostawca może być odpowiedzią na energetyczne potrzeby lokalnych obiektów użyteczności publicznej i przedsiębiorców.
Projekty unijne