parallax background
 

Aktualności


20 października 2021

Sprzedaliśmy już 100.000 MWh prądu

Wartość realizowanej przez nas sprzedaży energii elektrycznej przekroczyła już 100.000 MWh! To tyle prądu jaki zużywa przez rok 84 statystycznych zakładów produkcyjnych w Polsce.
3 września 2021

Chłodne wieczory i poranki? Zgłoś chęć uruchomienia ogrzewania!

Informujemy, że każdy administrator, zarządca i właściciel nieruchomości, spółdzielnia czy wspólnota mieszkaniowa może indywidualnie zdecydować, kiedy chce rozpocząć ogrzewanie swoich budynków.
3 lipca 2021

Nasza stacja ładowania pojazdów elektrycznych w Białogardzie częścią krajowego systemu EIPA

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych zainstalowana na terenie ZEC Białogard dostępna w krajowym systemie informacyjnym Ewidencji Infrastruktury Paliw Alternatywnych (EIPA).
18 maja 2021

Kogeneracja lokalną alternatywą dla centralizacji energetycznej

Awaria stacji transformatorowej obsługującej 10 z 11 bloków Elektrowni Bełchatów jednoznacznie pokazuje konieczność rozbudowy lokalnych źródeł energii elektrycznej - w tym wydajnych i ekologicznych systemów kogeneracyjnych.
24 stycznia 2021

Nasze elektrociepłownie spełniają kryterium efektywnego systemu ciepłowniczego

Plany modernizacji ciepłownictwa zakładają, że do końca 2040 roku minimum 85 procent systemów ciepłowniczych w Polsce powinno spełniać kryterium efektywnego systemu ciepłowniczego - my już jesteśmy gotowi.
11 grudnia 2020

Kogeneracja odpowiedzią na szczytowe zapotrzebowanie na prąd

W grudniu zanotowano najwyższe chwilowe zapotrzebowanie na moc w naszym kraju. Według PSE było ono wyższe od poprzedniego „rekordu” aż o 313 MW. Ten pik energetyczny jednoznacznie wskazuje na konieczność rozbudowy lokalnych, elastycznych, ekologicznych i racjonalnych ekonomicznie źródeł energii.
1 grudnia 2020

Dostarczamy prąd dla powiatu szamotulskiego i miejskiego centrum sportu

W latach 2021-2022 będziemy dostarczać dla Powiatu Szamotulskiego i miejskiego centrum sportu energię elektryczną wytwarzaną z naszego systemu kogeneracyjnego.
30 października 2020

Centrum badań technologii OZE

Rosnąca popularność odnawialnych źródeł energii wymaga ich gruntownej analizy i oceny praktycznych możliwości wytwórczych dostępnych na rynku technologii.
14 października 2020

Szpital w Szamotułach korzysta z naszej energii elektrycznej

Pozyskanie kolejnego klienta o strategicznym znaczeniu dla społeczności lokalnej potwierdza, że tylko lokalny dostawca może być odpowiedzią na energetyczne potrzeby lokalnych obiektów użyteczności publicznej i przedsiębiorców.
6 października 2020

Dostarczamy prąd dla powiatu białogardzkiego

W latach 2021-2022 będziemy dostarczać dla Powiatu Białogardzkiego energię elektryczną wytwarzaną z naszego systemu kogeneracyjnego.
Projekty unijne